שתף חברים במידע
 הדפס
111

שאלה לגבי שכר דירה וארנונה

שאל שאלה חדשה בפורום הנהלת חשבונות   חיפוש בפורום הנהלת חשבונות   חזור לפורום הנהלת חשבונות  
שאלה לגבי שכר דירה וארנונה


אם משלמים עבור שכר דירה ארנונה ומים לבעל הדירה
ואם השוכר והמשכיר הם שני עסקים לאותם בעלים , אבל למשכיר המס במקור הוא 2% האם במצב הזה השוכר מנקה המס במקור מהתשלום

חנאן  •  יום שישי, 14 נובמבר 2008, 11:55חנאן היי
אני מתנצל אבל לא הצלחתי להבין את השאלה"
מה הכוונה השוכר והמשכיר הם שני עסקים לאותם בעלים?
בכל מקרה אנסה לענות באם שיעור הניכוי במקור של המשכיר הינו 2% הרי על השוכר לנכות לו מדמי השכירות שני אחוז ולדעתי הנחה והשוכר אינו גוף שחייב לנכות במקור משרותים ונכסים הרי הניכוי צריך שיהיה רק מהתשלום המשקף דמי שכירות בלבד ללא ארנונה ומים.

קלימיאן בני, המנהל המקצועי של הפורום  •  רואה חשבון  •  שבת, 15 נובמבר 2008, 13:26התכוונתי שבעל העסק בשני העסקים הוא אותו אחד , האם במקרה זה חברה אחת חייבת לנכות מהחברה השניה,במחדה והחברה השוכרת היא חייבת לנכות מס במקור מהספקים.
ואם החשבונית שהוצאה כוללת גם שכירות וגם הוצאות מים וארנונה ,איך מפרידים את זה ,הרי השק שמכסה החשבונית הוא שק אחד וממנו אמורים לנכות המס

חנאן  •  יום ראשון, 16 נובמבר 2008, 11:24אולי כוונתך שבעל המניות בשתי החברות הוא אותו אחד אך לא יכול להיות ששתי חברות הם אותו עסק, בכל מקרה אין הקלה בעניין כי הם החברות קשורות אין צורך לנכות מס במקור בגין שכ"ד. כלומר הכללים החלים הם אותם כללים כאילו הם לא חברות קשורות.
לעניין פיצול התשלום זה עניין טכני ולדעתי את יכולה לפצל את השיק לשניים כלומר לכתוב אותו כניכוי פעם אחת רק על חלק שכר הדירה והחלק השני על הארנונה והחשמל כך שלמעשה יהיו במערכת שני שיקים עם אותו מס' כנגד הספק אך בבנק יהיה שיק אחד (פקודה מורכבת)
כמובן שניתן לנכות מהכל במקור ואז זה פותר את הבעייה הטכנית.

קלימיאן בני, המנהל המקצועי של הפורום  •  רואה חשבון  •  יום ראשון, 16 נובמבר 2008, 14:33האם נכון שמגיע לכל עסק 3 פעמים בשנה לשלם המעמ בתשלומים ולמה?

רכב של החברה שעובר תאונה , למה צריך מכתב הסרת שיעבוד מהבנק על סכום הזיכוי שמגיע מחברת הביטוח , מה הצורך למכתב זה מהבנק ולמה הוא על סכום ששוה לזיכוי מחברת הביטוח
כפיצוי לנזק שנגרם מהתאונה

חנאן  •  יום חמישי, 20 נובמבר 2008, 12:02[הועבר - שאלה נפתחה כשאלה חדשה]

חנאן  •  יום חמישי, 20 נובמבר 2008, 14:43לעניין המע"מ הרי שיש סמכות למנהל תחנת מע"מ לאשר פריסת תשלומים עד לשלוש דוחות בהתאם לשיקול דעתו
לעניין הסרת השיעבוד הרי שבפוליסת הביטוח בדרך כלל יש שיעבוד לטובת הבנק וחברת הביטוח על מנת לשחרר כסף לחברה חייבת את הסכמת הבנק.

רואה חשבון  •  יום חמישי, 20 נובמבר 2008, 15:11


   לחץ כאן להוסיף תגובה


השאלה הבאה:
מאזן דוחות


השאלה הקודמת:
שוטף+

[הפורום מוגש As Is כשירות לציבור - על פי הצורך יש לקבל ייעוץ פרטני/אישי פנים מול פנים - תקנון]
בני קלימיאן - מנהל חשבונות בכיר


תוכנית שותפים