שתף חברים במידע
 הדפס
111

דיווח למע"מ

שאל שאלה חדשה בפורום הנהלת חשבונות   חיפוש בפורום הנהלת חשבונות   חזור לפורום הנהלת חשבונות  
דיווח למע"מ


רודד שלום,

הנני יודע כי מע"מ תשומות אפשר לקזז עד 6 חודשים.
שאלתי היא האם אין בעיה להזין חשבונית מס בגין הוצאה שהוצאתי (מעמ תשומות) בחודש דצמבר כאשר היא רשומה על חודש אוקטובר ?

אם כן, מה בדבר העברה מחודש אחד לחודש אחר (בטווח של פחות מ6 חודשים) (גם חשבוניות מס שאני מוציא וגם חשבוניות מס של הוצאה) בשביל הנוחות כגון תשלום נמוך החודש, החזר פחות מ 16,881 ש"ח על מנת לא ללכת למשרדי מעמ וכו'

תודה מראש

נעם  •  יום שלישי, 15 דצמבר 2009, 20:24



נעם שלום
בסעיף הראשון של שאלתך אני מבין שיש הוצאה שהוצאת באוקטובר עם תאריך החשבונית אוקטובר ואתה רוצה לקזז אותה בדצמבר ובזה אין שום בעיה.
מקרה הפוך של חשבונית הוצאה בדצמבר וקיזוז החשבונית בדיווח חודש אוקטובר הוא אסור.
לגבי סעיף 2 לשאלתך, הרי היא לא ברורה לי מספיק אך אכן ניתן לדחות את התשומות עד שישה חודשים וכן להקטין את ההחזר כנגד הדיווח הבא.
בהצלחה
רודד

קלימיאן בני, המנהל המקצועי של הפורום  •  רודד ריינגולד  •  יום שלישי, 15 דצמבר 2009, 22:37



תודה רבה

נעם  •  יום רביעי, 16 דצמבר 2009, 06:49


   לחץ כאן להוסיף תגובה


השאלה הבאה:
מס במקור


השאלה הקודמת:
זקיפת שווי

[הפורום מוגש As Is כשירות לציבור - על פי הצורך יש לקבל ייעוץ פרטני/אישי פנים מול פנים - תקנון]
בני קלימיאן - מנהל חשבונות בכיר


תוכנית שותפים