כניסה  /  הרשמה [ משתמש: אורח ]
שתף חברים במידע
 הדפס
111

הפקת חשבוניות?

שאל שאלה חדשה בפורום הנהלת חשבונות   חיפוש בפורום הנהלת חשבונות   חזור לפורום הנהלת חשבונות  
הפקת חשבוניות?


שלום,

אני עוסק מורשה שעובד מהבית מול חברה מחו"ל ונותן לה חשבונית מס פעם בחודש במייל.

1) רציתי לשאול אם בתאוריה אני יכול להפיק חשבונית מס לבד (בWORD למשל) לפי הפורמט הנידרש בחוק? האם אני רק צריך לדאוג לקדם את מספר החשבונית כל הוצאת חשבונית? ואם כן איך מגדירים חשבונית מקור והעתקים של החשבונית? האם אני צריך להדפיס לעצמי העתק או שניתן לשמור הכל על המחשב?

2) התיעצתי עם רואה חשבון לגבי קיזוז במע"מ למרות שתאורטית אני לא משלם מע"מ. ההמלצה שלו הייתה לא לקזז כלומר לא להגיש מע"מ על הוצאות כי זה מזמין ביקורת מע"מ. לפי החוק הבנתי שמגיע לי כסף חזרה ממע"מ על חלק מההוצאות שלי, האם להגיש בכל זאת?

תומר  •  יום שלישי, 06 ינואר 2009, 19:48



תומר שלום
ראשית לעניין החשבוניות.
על פי החוק אתה מחויב להוציא חשבונית מס מודפסת מספר כרוך או מתוכנת מחשב המאושרת על ידי מס הכנסה, כמו כן ניתן להפיק חשבונית מס ללא הדפסה עם חתימה דיגיטלית.
כלומר לא ניתן לצרכי הרשוית בארץ להשתמש בוורד בלבד.
אם מטעמי נוחות אתה מעדיף לשלוח לחו"ל חשבנוית מהוורד אתה יכול אך עליך להפיק גם חשבונית על פי דרישות החוק הישראלי.
לעניין קיזוז המע"מ.
אני מעריך כי על פי דבריך אכן אתה עומד בתנאי סעיף 30 א 5 לחוק מע"מ שאומר כי שרות שניתן לתושב חוץ בהנחה ואין מתן השרות קשור גם למקבל שרות בארץ הרי שהשרות חייב בשיעור מע"מ 0.
בהנחה שאכן זהו המצב הרי מותר לך לקזז מע"מ על הוצאותיך.
נכון שבמידה ואתה מדווח כל הזמן על החזרים החשיפה שלך לביקורת היא תיאורטית גדולה יותר, אך מצד שני גם דיווחי עסקאות פטורות כל הזמן יכול לעורר את מע"מ ולעורר בהם צוך בביקורת, ומצד שלישי ישנם הרבה מאד עסקים שעסקאותיהם חייבות בשיעור 0 והם מקזזים מע"מ.
לסיכום מבחינה חוקית אין כל מניעה לקיזוז בהנחה וההוצאות שבגינם אתה מקזז הן הוצאות המותרות בקיזוז על פי חוק מע"מ.
ם תרצה להרחיב את הדיון טלפונית אתה מוזמן 03-7526661
בהצלחה
רודד
רודד

רו"ח רודד ריינגולד, מנהל מקצועי של הפורום  •  רואה חשבון  •  יום רביעי, 07 ינואר 2009, 06:11



היי

יש לי שאלה חשובה שהתשובה שלה יכולה לעזור לי מאוד

האם זה חוקי ואם יש בכלל אפשרות כזאת להוציא חשבונית העתק עם עוסק מורשה שונה מהמקור ושם חברה שונה ?

הכוונה שלי בעצם זה שאם לדוגמא אני קניתי חברה עם חובות הלקוחות שלה. ועכשיו אני רוצה להוציא להם חשבונית העתק של החובות שלהם האם אני יכול והאם מותר לי חוקית להוציא את החשבונית עם שם החברה שלי ועם מספר עוסק המורשה שלי ולא של החברה שקניתי ?

רון  •  יום ראשון, 30 אוקטובר 2016, 20:36


   לחץ כאן להוסיף תגובה


השאלה הבאה:
השכרת מונית לאדם פרטי


השאלה הקודמת:
ניכוי מס במקור במקרה של תשלומים

[הפורום מוגש As Is כשירות לציבור - על פי הצורך יש לקבל ייעוץ פרטני/אישי פנים מול פנים - תקנון]
רואה חשבון


תוכנית שותפים