שתף חברים במידע
 הדפס
111

חישוב פחת בדוח השנתי

שאל שאלה חדשה בפורום הנהלת חשבונות   חיפוש בפורום הנהלת חשבונות   חזור לפורום הנהלת חשבונות  
חישוב פחת בדוח השנתי


שלום,
אני נמצא בתהליכי הכנת הדוח השנתי. אני עוסק פטור עם מחזור מכירות נמוך, ומתוך כל ההוצאות שלי יש לי גם כמה הוצאות שהן הוצאות עבור ציוד קבוע. למיטב הבנתי עבור הוצאות אלה ניתן להתקזז רק בעבור הפחת השנתי. יש לי כמה שאלות:

1. את סכום הפחת שאני רושם בנספח א לדוח השנתי, האם עליי לחשב באמצעות טופס 1342 ולצרף גם אותו לדוח? האם יש צורך בעוד איזשהו רישום?
2. כאשר אני מחשב פחת שנתי האם עליי להתייחס לתאריך הרכישה ולהכפיל את הפחת רק במספר החודשים שהציוד היה בשימוש? מה אם הציוד נרכש באמצע חודש?
3. לא מצאתי את השיעור השנתי לגבי ציוד היקפי של מחשבים. הדבר היחידי שמצאתי הוא מחשבים אישיים. האם השיעור של ציוד היקפי הוא כמו השיעור של מחשבים אישיים (33%)?

תודה רבה

אלי  •  יום חמישי, 14 אפריל 2011, 00:19



אלי שלום
סעיף 1 נכון ללא תוספות
סעיף 2 יש לחשב גם חלק יחסי של החודש.
סעיף 3 אכן האחוז הוא 33% כיוון שזה דברים המחוברים למחשב.
בהצלחה
רודד

רודד ריינגולד, רו"ח  •  שבת, 23 אפריל 2011, 23:11


   לחץ כאן להוסיף תגובה


השאלה הבאה:
שכר אומנים


השאלה הקודמת:
השכרת רכב

[הפורום מוגש As Is כשירות לציבור - על פי הצורך יש לקבל ייעוץ פרטני/אישי פנים מול פנים - תקנון]
בני קלימיאן - מנהל חשבונות בכיר


תוכנית שותפים