שתף חברים במידע
 הדפס
111

פנסיה חלק העובד

שאל שאלה חדשה בפורום הנהלת חשבונות   חיפוש בפורום הנהלת חשבונות   חזור לפורום הנהלת חשבונות  
פנסיה חלק העובד


האם יותרו לעובד, בניכוי ,הסכומים שהפריש לפנסיה משכרו? (חלק העובד)

ריין  •  יום חמישי, 28 מרץ 2019, 22:26



ריין שלום לך
בעיקרון הפרשות לפנסיה המבוססות על הפרשות עובד / מעביד מופרשות למען העובד ובבוא היום הן נרשמות לזכותו .

קלימיאן בני, המנהל המקצועי של הפורום  •  מידע הנהלת חשבונות   •  יום שישי, 29 מרץ 2019, 11:33



על חלק העובד - יש זיכוי מס - בגובה 35% - מהסכום ששילם (לפי סעיף 45א'),
ואם העובד מפקיד בנוסף - אזי זהו מנוכה מההכנסתו החייבת (לפי סעיף 47),

ישראל אפל,  •  יום שישי, 29 מרץ 2019, 18:33



זיכוי הפקדות כשכיר הם עד קצבה מזכה 8,700,
כל סכום שהעובד הפקיד מעל השכר הזה ייחשב כקצבה מוכרת בפנסיה ויהיה פטור ממס.

אבי  •  יום חמישי, 18 אפריל 2019, 13:04


   לחץ כאן להוסיף תגובה


השאלה הבאה:
חוות דעת


השאלה הקודמת:
תשלום ודיווח מע"מ

[הפורום מוגש As Is כשירות לציבור - על פי הצורך יש לקבל ייעוץ פרטני/אישי פנים מול פנים - תקנון]
בני קלימיאן - מנהל חשבונות בכיר


תוכנית שותפים