כניסה  /  הרשמה [ משתמש: אורח ]
שתף חברים במידע
 הדפס
111

תמורת חופשה

שאל שאלה חדשה בפורום הנהלת חשבונות   חיפוש בפורום הנהלת חשבונות   חזור לפורום הנהלת חשבונות  
תמורת חופשה


האם חל על מעסיק חובת תשלום לגמל על תשלום תמורת חופשה???

אפי  •  יום ראשון, 07 ינואר 2018, 14:38



דמי חופשה - כן,
אבל תמורת חופשה - למה אתה מתכוון ???

ישראל אפל,  •  יום ראשון, 07 ינואר 2018, 14:44



תשלום לעובד שעבד בשנת המס יום אחד לפחות אך פחות מ75 ימים בפועל

אפרת  •  יום ראשון, 07 ינואר 2018, 14:46



אתה מתכוון - שהוא עבד פחות מ-75 יום - ועזב - נכון ???
אוקיי - אז על זה - אתה לא צריך !!!

ישראל אפל,  •  יום ראשון, 07 ינואר 2018, 17:11



כנראה לא הסברתי את עצמי טוב.

עובד העובד אצל מעסיק יום אחד לפחות בשנה ופחות מ75 בשנה ומעוניין לקבל תמורת חופשה.
לפי החוק הבא: ובדים בשכר יומי או שעתי זכאים לחופשה שנתית כמו עובדים בשכר חודשי, אם הם עונים על אחד משני התנאים הבאים:
הם עבדו אצל אותו מעסיק לפחות 75 ימים רצופים באותה שנה או בשנתיים רצופות; או
בינם ובין המעסיק יש חוזה עבודה בכתב לתקופת עבודה רצופה של יותר מ-74 ימים.
חשוב להדגיש: עובד המועסק אצל המעסיק במשך תקופה העולה על 74 ימים (כחודשיים וחצי) או שיש בינו לבין המעסיק הסכם כתוב להעסקתו במשך תקופה ארוכה מ-74 ימים, זכאי לחופשה שנתית, גם אם מספר ימי העבודה שלו בפועל נמוך מ-75 ימים.
האם תמורת החופשה יש להפריש לגמל???

אפרת  •  יום שני, 08 ינואר 2018, 08:31



סליחה, היתה לי טעות בהעתקת החוק.
החוק הרלוונטי הוא:
סעיף 15א לחוק חופשה שנתית קובע כי עובדים בשכר יומי או שעתי שעבדו לפחות יום אחד, אך פחות מ-75 ימים רצופים (בשנת עבודה אחת או ב-2 שנות עבודה רצופות), ואין ביניהם ובין מעסיקיהם חוזה עבודה בכתב לתקופת עבודה רצופה העולה על 74 ימים, אינם זכאים לחופשה שנתית, אלא לתשלום מהמעסיק בגובה של 4% לפחות משכר העבודה באותה תקופה.
האם על תשלום זה יש לשלם לגמל???

תודה רבה!

אפרת  •  יום שני, 08 ינואר 2018, 08:46



עובד רגיל היוצא לחופשה - מקבל בינתיים "דמי חופשה"
וזהו כשכר רגיל (מחליף שכר) - המחויב בפנסיה ופיצויים,

עובד שפרש מהעבודה - מקבל "פדיון ימי חופשה"
וזהו לא מחויב בפנסיה ובפיצויים,

עבד פחות מ-75 יום - ופרש מהעבודה,
אזי במקום "פדיון ימי חופשה" - הרי הוא מקבל רק "תמורת חופשה",
שזהו: 4% מהשכר הרגיל - של כל אותה תקופת עבודה,
וזהו אינו מחויב בפנסיה ובפיצויים,

ישראל אפל,  •  יום שני, 08 ינואר 2018, 08:52



תודה רבה, עזרתה לי מאד!!!!!!!

אפרת  •  יום שני, 08 ינואר 2018, 09:14



את מאמינה - שאני מובטל - ואף פעם לא עבדתי ???
אני החכמתי - רק כאן ומהפורומים...,

ישראל אפל,  •  יום שני, 08 ינואר 2018, 09:17


   לחץ כאן להוסיף תגובה


השאלה הבאה:
ביטוח


השאלה הקודמת:
פקודות יומן של משכורות

[הפורום מוגש As Is כשירות לציבור - על פי הצורך יש לקבל ייעוץ פרטני/אישי פנים מול פנים - תקנון]
בני קלימיאן - מנהל חשבונות בכיר


תוכנית שותפים